top of page

POMNĚNKOVÁ ROUBENKA

 

Představte si, že se každé ráno probouzíte v domě, kde každý trám i kámen vypráví příběh. Místo, kde se historie prolíná s moderním životem tak dokonale, že vám každý den připomíná, jak krásné je spojení tradičních hodnot s komfortem, který dnes považujeme za samozřejmost. Pomněnková roubenka je přesně takovým místem. Každý detail této rekonstruované roubenky byl pečlivě promyšlen, aby vyvolával příjemné emoce a přinášel pohodlí a příjemné zážitky. Večery trávíte ve svém soukromém wellness, na terase sledujete západ slunce, vaše děti běhají po zahradě.

Vdechnout nový život do 200 leté roubenky byl hlavní směr, kterým se projekt vydal hned po prvním setkání s klientkou. Roubenka patřila rodině po generace. Byla svědkem mnoha rodinných radostí, ale i jedné smutné události. Proto vzniklo v klientce nutkání k rekonstrukci, která přinese nový život. 

Stará roubenka byla přeměněna na prostor, který odráží osobnost klientky, její životní styl a bude jí každý den přinášet radost. Šlo o to, ochránit původní atmosféru roubenky, ale využít i nejmodernější možnosti a vymoženosti. Podařilo se tak získat nový prostor, světlo, pohodlí a dokonalé zázemí pro zimní víkendy a v budoucnu pravděpodobně trvalé bydlení. Doslovným vrcholem stavby je střešní terasa s výhledem na Sněžku.

bottom of page